Skip to the content

Webinar: Kurs i Prosjektutvikling – Hvem, hva, hvordan

12. June 2026, 09:00 - 10:00

Webinar

Register for event
12
Jun
Jon Hellevang og Kjersti Boge Christensen (GCE Ocean Technology).
Jon Hellevang og Kjersti Boge Christensen (GCE Ocean Technology).

Vi inviterer til kurs i prosjektutvikling for å hjelpe deg å finne og søke på de rette tilskuddsordningene slik at du kan realisere dine beste prosjekter.

GCE Ocean Technology har bistått en rekke bedrifter med å sikre delfinansiering til egne forsknings-, utviklings- og innovasjonsprosjekter.

I dette webinaret gir vi en introduksjon til de mest relevante støtteordningene, hvilke programmer som passer best for ulike typer prosjekter, samt tips til søknadsskriving og nyttige sjekklister du kan ta med deg i videre arbeid.

Kurset er beregnet for bedrifter og man trenger ingen forkunnskap eller erfaring med søknader om offentlig støtte for å delta.

Program

09:00 Del 1 – Veiviser til virkemiddelapparatet:

  • Oversikt over de mest relevante støtteordningene
  • Hvilke programmer passer best til ulike typer prosjekter
  • Terskler og søknadskompleksitet i ulike programmer
  • Hvordan tenke prosjektportefølje
  • Konkret utlysninger og frister

09:25 Del 2 – Tips til en god søknad

  • Skrivetips og erfaringer
  • Nyttige sjekklister
  • Noen fallgruver
  • Veien videre

09:40 Spørsmål og svar
10:00 Slutt

Om kursholder

Webinaret blir holdt av Jon Oddvar Hellevang, R&D Manager i GCE Ocean Technology. Jon har mer enn 20 års erfaring fra forskning, utvikling og innovasjon i grensesnittet mellom industri og forskning. Med erfaring fra både industri og forskningsinstitutt, og som evaluator av ulike søknader, har han nyttige tips og innsikt i hvordan man kan lykkes med å sikre finansiering.

Deltakelse og kostnad

Arrangementet er gratis og åpent for alle.

Påmelding

Meld deg på innen torsdag 11. juni kl.15:00.

 

Contact Information

Jon O. Hellevang

R&D Manager

Jon O. Hellevang

Kjersti Boge Christensen

Communication Manager

Kjersti Boge Christensen

Vårt bidrag

GCE Ocean Technology tilbyr profesjonell bistand og rådgivning for å etablere eksternt finansierte forsknings-, utviklings- og innovasjonsprosjekter.

Vi har bidratt til å sikre mer enn 3,7 milliarder kroner i ekstern finansiering til prosjekter.